ЯРОПОЛК СВЯТОСЛАВОВИЧ, удільний князь Київський

Ярополк Святославович народився в 945 році і був старшим сином Великого князя Київського Святослава. Під час численних походів отця він жив в Києві з своєю бабусею, княгинею Ольгою. У 970 році Святослав, збираючись в черговий раз відправитися в місто Переяславець, передав управління Києвом Ярополку, а в 972 році, після загибелі Святослава, до нього перейшла верховна влада і він став Великим князем Київським.

Ярополку в цей час виконалося 11 років. Найближчі до нього бояри зуміли переконати хлопчика, що його брат, князь Олег, що правив за рішенням отця в Древлянській землі, важко його образив: убив сина одного з наближених Ярополка. З цих пір між братами почалася ворожнеча.
У 977 році, коли Ярополку виконалося 16 років, а Олегу – 15, Ярополк  відправився походом на володіння брата. Під час цієї війни Олег загинув. Це відбулося випадково: під час поспішного відступу розбитого війська Олега  в місто Овруч, Олега в загальній тисняві  на мосту зіштовхнули в рів.

Другий брат Ярополка Володимир, дізнавшись про ці події, біг з своєї вотчини – Новгорода. Але він не міг залишити просто так смерть брата і в 980 році повернувся на Русь на чолі варяжської дружини. Відвоював назад Новгород, захопив Полоцьк і обложив Київ.

Ярополк біг з обложеного Києва в містечко Рідню, в гирлі річки Роси. Владимир обложив його і там. У фортеці швидко почався голод, і Ярополку довелося погодитися на переговори. Під час цих переговорів він був убитий. Відбулося це в 980 році.