Волынскія записки | Степан Руссов

Одним із наслідків двохрічного перебування С.В. Русова на посаді волинського губернського прокурора стало написання ним цікавої краєзнавчої праці «Волынскія записки, сочиненные Степаномъ Руссовымъ въ Житомире». Його зацікавила історія регіону, який нещодавно, у 1795 р. за третім поділом Польщі повністю ввійшов до складу Російської імперії.


Зміст книги досить різноманітний. Перші п’ять розділів книги присвячені історії Волині від найдавніших часів до приєднання до Російської імперії.

Крім того автор подає стислий опис різних сфер життя тогочасної Волині: юриспруденції, економіки, водних ресурсів, торгівлі, мануфактури, сільськогосподарської економіки, землеробства, границь губернії, її клімату, національного і релігійного складу населення та його станового поділу, мови, літератури, освіти.

Останні розділи розповідають про місцеві релігійні свята, характер народу, звичаї та побут населення. Як говорить автор, що в останніх главах «найдеш для себя приятное и любопытное» і «наконец московские читательницы узнают, от чего у здешних красавиц болит сердце».

Книга читається з великим інтересом. У ній багато статистичного та фактичного матеріалу, цікаві примітки, у яких автор приводить багато прикладів, історій, подій, бувальщин.

Видавництво: Імперская типографія, Санктпетербург
Рік: 1809
Формат файлу: djvu
Якість: середня

Завантажити Волынския записки, сочиненные Степаномъ Руссовымъ въ Житомире  Волынския записки, сочиненные Степаномъ Руссовымъ въ Житомире (30,8 MiB, 1 287 завантажень)