Історія села ГЛАДКОВИЧІ

ГЛАДКОВИЧІ — село, центр сільської Ради, розташоване за 5 км на північний схід від районного центру, за 5 км від залізничної станції Овруч, на лінії Овруч – Чернігів та за 0,5 км від автошляху Овруч – Київ. Дворів — 921. Населення — 2749 чоловік. Сільраді підпорядковані села Гладковицька Кам’янка, Гусарівка, Олександри, Радчиці, Товкачі.

Перша писемна згадка про село датується 1545 роком.

Під час Великої Вітчизняної війни 900 чоловік билися проти німецько-фашистських загарбників на фронтах та в партизанських загонах. За виявлений героїзм 765 з них нагороджено орденами й медалями. 300 чоловік загинуло смертю хоробрих. Пліч-о-пліч з радянськими воїнами на території Овруцького району хоробро билися проти гітлерівців чехословацькі антифашисти на чолі з Я. Налепкою. На знак бойової дружби, скріпленої кров’ю в роки Великої Вітчизняної війни, та в зв’язку з 20-річчям визволення Овруцького району від фашистських загарбників у 1963 році гладковицькому колгоспу було присвоєно ім’я Героя Радянського Союзу Яна Налепки. 1965 року на честь загиблих односельців встановлено обеліск Слави.

Поблизу сіл Гладковичів та Радчиці виявлено З курганні могильники: один слов’янський VI – VII ст. та два давньоруські X – XII ст., знайдено скарб золотих візантійських монет.