ЧУДО БОЖЕ НА ПОЛІССІ | Наталія Смик

Полісся… Мальовничий куточок України. Милий серцю край, де можна побачити неповторний схід сонця і ніжні замріяні ранки, почути мелодійний спів солов”я та притишене кування зозулі.

Поліська земля… Красується вона своєю природою. Розкішні ліси, галявини, річки та озерця доповнюють цю велич. Побачивши цю красу, розумієш, що земля, де ми народились і живемо, створена Богом. Адже усьому Господь дав свій час, місце і призначення. Все це є нам нагадуванням про те, що ми – теж творіння Боже і повинні мати Його у своєму серці і думках. Бо всі ми рано чи пізно все-одно приходим до Нього своїми різними шляхами: хтось – через радість, народження довгоочікуваної дитини, створення власної сім”ї, а хтось – через горе, втрату чи хворобу дорогої серцю людини. А буває й так, що хтось просто зайшов до святого храму і побачив Чудо Боже, яке явив Господь для укріплення у вірі нашій. І ось яскравий приклад цьому.

У наймальовничішому місці, у селі Піщаниця Овруцького району Житомирської області, зведений Свято-Михайлівський храм. Із благословіння керуючого Овруцько-Коростенською єпархією Архієпископа Віссаріона 28 жовтня 2003 року відбулося закладання першого каменю та освячення місця під забудову храму. Крок за кроком, з Божою допомогою, піднімався храм, притягуючи до себе всіх небайдужих людей. Три роки тривало будівництво., і ось нарешті 11 листопада 2006 року вперше залунали дзвони, сповіщаючи віруючим знаменну подію – освячення новозбудованого храму. Настоятелем Свято-Михайлівського храму і духовним наставником був призначений священик Петро Савчук – талановита, високо духовна людина, душа якої сповнена любов”ю до Бога, людей, вірних чад Церкви Христової.

Сьогодні багато людей приходить до величного храму на честь Архістратига Михаїла у селі Піщаниця, щоб самому переконатися і побачити Чудесне явлення образу Божої Матері “Володимирська” на хресті. Історія цього хреста невідома, лише є свідчення прихожанки храму Марії про те, що років можливо двадцять чи більше тому в саду, який належав місцевому колгоспу, вона знайшла хрест, і на ньому була прибита проста чиста дощечка. Забрала жінка його додому і почала запитувати старих людей із села, що з ним робити, проте кожен радив, що спадало на його думку(занести на кладовище, спалити…). Так спливали роки, а хрест все стояв у її хліві біля скрині з зерном. Вже і храм було відкрито у нашому селі, а про хрест і забулось. І ось, зайшовши одного разу до хліву, жінка побачила яскраве світло, згадала про хреста і, знявши павутиння, побачивши чудо, завмерла: на дощечці почав з”являтися образ Божої Матері. Покликала сусідку, а вранці сповістила місцевому настоятелю храму. Це сталося 31 липня 2013 року, а 1 серпня цього ж року після відправи молебну Хресним ходом святиня була занесена до храму.

Образ Божої Матері "Володимирська" на хресті
Образ Божої Матері “Володимирська” на хресті

З часом почали помічати, що образ стає все чіткішим. На даний час перед образом Божої Матері служаться молебни, і кожен, хто почув про це чудесне явлення, спішить, щоб вклонитися Заступниці роду людського, щоб помолитися і укріпитися у вірі.

Храм відкритий кожного дня з 8 години ранку і до вечора. Бажаючі приїхати можуть відвідати його у будь-який час. Богослужіння проводяться у святкові дні та по неділях.

Докладнішу інформацію можна отримати за такими номерами телефонів: (067) 688 07 28 та (098) 94 96 533.