МИКОЛА ІІ /МИКОЛА ОЛЕКСАНДРОВИЧ РОМАНОВ/

МИКОЛА ІІ /МИКОЛА ОЛЕКСАНДРОВИЧ РОМАНОВ/ /1868-1938/ – останній російський імператор.

1906 р. дав згоду на відновлення храму Св.Василія в Овручі, пожертвував 10 тис. рублів на Новгородський Іконостас. У вересні 1911 р. імператор власною персоною прибув на освячення відновленного храму.

3 вересня 1911 р. о 8 годині 15 хвилин ранку Микола II в супроводі свити відбув на автомобілях з Коростеня до Овруча (відстань 43 версти). На шляху царя всі села були гарно прикрашені національними рушниками, оббиті килимами i вкриті соломою, прикрашені квітами, рушниками, серпами, косами. На горі над дахом був підпис: “Слава Богу”. Коли царський поїзд прибув до Овруча, його зустрічали представники овручан: по обидва боки дороги стояли ряди учнів церковних та міністерських шкіл (всього біля 2000 чол.), на міській площі було вишиковано почесну варту від Селенгинського піхотного полку зi знаменом i хором музики, дві роти – одна з учнів Овруцької i Любаркiнської другокласних церковних шкіл, а друга – з учнів міністерських шкіл. За ними були депутації дворян.
Коли в`їхав цар, почали дзвонити в міських церквах i в храмі. Розпочався хресний хід (очолював Архієпископ Антонi), потім відбулося привітання царя i служба освята храму. Імператор Микола II з власних коштів (10000 крб.) пожертвував на Iконостас, панікадило (хорос) i ламбади.