Стаття про археологічну експедіцію на теріториї Прип’ятського Полісся. Автор Завітневич Володимир Зенонович (1853-1927), російський цивільний і церковний історик, викладач, богослов, філософ, археолог, літератор, публіцист, професор Київської духовної академії.
Його наукові роботи 1885 – 1892 років являють собою поглиблення в історію слов’янства, першої російської державності, трансформації вірувань слов’ян. Для підтвердження граничних гіпотез і припущень вчений провів ряд археологічних експедицій в басейни річок Прип’ять, Дніпро, Німан, Сула, Березина. У Мінській губернії їм обстежено в загальній складності близько 700 курганів, 82 могильника і городище дреговичів.
Стаття опублікована в збірці научних повідомлень членів товариства – “Чтенiя въ Историческомъ обществѢ Нестора-лѢтописца” Книга 4, Київ, 1890 р.
Історичне товариство Нестора-літописця. Наукове товариство, що існувало в 1873-1917 в Києві (з 1874 – при Київському Університеті). Названо на честь давньоруського літописця, ченця Києво-Печерського монастиря Нестора. Висвітлювало з історію України, поширювало історичні знання, вивчало пам’ятники старовини.
Из археологической экскурсии в Припетское Полесье. | Завитневич В.З. (7,4 MiB, 1 308 завантажень)